Tanie Loty do SPLITU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SPLITU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SPLITU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SPLITU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Split jest miastem położonym w Chorwacji, w rejonie Dalmacji. Liczy około 200 tysięcy mieszkańców i stanowi drugie co do wielkości chorwackie miasto oraz największe i najważniejsze miasto Dalmacji. Split leży w regionie śródziemnomorskim, u wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego. Stanowi ekonomiczne i kulturowe centrum regionu oraz ważne centrum przemysłowe. Kwitnie tu głównie przemysł stoczniowy, handlowy, rybacki i turystyczny. Miasto jest też ważnym ośrodkiem komunikacyjnym, mieści się tu port lotniczy Split. Split uznawane jest za jedno z najstarszych miast tego obszaru, jego początki sięgają III w n.e., a niektóre źródła podają nawet VI w p.n.e. Split zostało założone przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, po którym pozostał przepiękny pałac, stanowiący obecnie główną atrakcję turystyczną. Pałac ów został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z postacią Dioklecjana wiążę się również mauzoleum zbudowane na planie ośmiokątu, które od VIII w pełni funkcję głównej świątyni rzymskokatolickiej ( Katedra Świętego Duje). Z historyczno-sakralnych miejsc na uwagę zasługuje również świątynia Jupitera oraz gotycki kościół św. Franciszka z Asyżu. W obrębie miasta odnaleźć można wiele kościołów sięgających IX w. Split zwane jest sercem chorwackiej kultury, a centrum miasta znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejscami upamiętniającymi historię są m.in. Muzeum Archeologiczne, będące najstarszym muzeum w Chorwacji, z bogatą kolekcją zbiorów epoki hellenistycznej i starożytnego Rzymu, jak również Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Historii Morskiej. Prawdziwą gratką dla miłośników historii będzie odwiedzenie skarbca katedry. Malarstwo tego regionu można natomiast podziwiać w Galerii Sztuk Pięknych, której zbiory sięgają XIV w oraz w Galerii Ivan Meštrović, poświęconej temu artyście. Split jest też miejscem tętniącym muzyką, która jest tu bardzo głęboko zakorzeniona w kulturze i co roku odbywają się tu liczne muzyczne festiwale, takie jak chociażby Letni Festiwal Muzyki, na którym występują najsławniejsi chorwaccy artyści.
SPLIT lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SPLITU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KATOWICE
z: SPLIT
105 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: SPLIT
106 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: SPLIT
109 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: SPLIT
111 zł
już od
zobacz
LUBLIN
z: SPLIT
120 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: SPLIT
153 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: SPLIT
175 zł
już od
zobacz
KOLONIA
z: SPLIT
177 zł
już od
zobacz
ROTTERDAM
z: SPLIT
202 zł
już od
zobacz