Tanie Loty do ZAGRZEBIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ZAGRZEBIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ZAGRZEBIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ZAGRZEBIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Zagrzeb jest stolicą i największym miastem Chorwacji, malowniczo położonym nad Sawą u podnóża Medwenicy. Jest głównym ośrodkiem przemysłowym i naukowym Chorwacji. Miasto liczy 780tys mieszkańców, cała aglomeracja 1,2mln. Rzeka Sawa rozdziela starą część miasta, położoną na jej wysokim brzegu, zwaną Górnym miastem (Gornji Grad) od nowszej XIX-wiecznej (Dolni Grad). Górne Miasto to dwie pełne zabytków dzielnice Gradec i Kapitol. Zwiedzać je najlepiej pieszo, gdyż najciekawsze obiekty leżą blisko siebie. Zmęczonym można polecić naziemną kolejkę linową, która pokonuje dystans dzielący górne i dolne miasto zaledwie w 1 minutę. Zwiedzanie można rozpocząć od obejrzenia panoramy Gradca, rozciągającej się z wieży Lotrščak, która jest pozostałością dawnych murów miejskich z XIIIw. Codziennie z wieży w południe słychać huk wystrzału armatniego. Na wschód od bramy wznosi się barokowy z XVII-wieczny kościół św. Katarzyny ze scenami z życia świętej na sklepieniu. Na przełomie lipca i sierpnia odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny z zespołami z całego świata. Kto lubi te klimaty, a pragnie trochę spokoju, powinien odwiedzić leżące w pobliżu Muzeum Sztuki Naiwnej z ciekawymi dziełami prymitywistów, wśród których odnaleźć można obrazki Nikifora.

Zwiedzając miasto nie można pominąć najważniejszego miejsca - placu św. Marka, wokół którego wznoszą się budowle państwowe: Parlament ( Sabor) z początku XX w. i rezydencja prezydenta Chorwacji, mieszcząca się w barokowym Pałacu Bana. Sporo zainteresowania budzi w każdy weekend, w południe zmiana warty przed pałacem prezydenckim. Plac zawdzięcza swą nazwę kościołowi św. Marka z XIII w., który przykuwa uwagę swym kolorowym dachem z herbami Chorwacji i Zagrzebia. Z placu niedaleko już do Kamiennej Bramy (Kamenita Wrata), która oddziela Gradec od Kaptolu. Związany jest z nią przesąd nakazujący przekraczać ją przy ścianie a nie środkiem. W bramie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XVII w. Przy bramie znajduje się najstarsza chorwacka apteka z 1355r i słup, do którego przywiązywano niewierne żony. Stąd dojdziemy do ulicy Tkalčicievej, jednej z najbardziej znanych uliczek Zagrzebia. Pełno tu małych sklepików, kafejek, szczególnie wieczorem jest tu gwarno. Głośno jest też na znanym targowisku Dolac. Kogo zmęczył gwar, niech skieruje się do Katedry Wniebowstąpienia NMP, stojącej na miejscu XI- wiecznej romańskiej świątyni. Dwie dzwonnice widoczne z daleka maja po 110m wysokości. Wewnątrz wielkim skarbem jest tryptyk Męki Pańskiej Albrechta Dürera. Dolne miasto też ma dużo do zaoferowania ciekawemu turyście. Ma odmienny klimat, a jego zabudowa pochodzi głównie z XIX w.

Głównym placem jest Trg bana Josipa Jelačića z pomnikiem słynnego bohatera walk o wolność Chorwacji. Przy placu znajduje się symboliczna fontanna, do której mieszkańcy wrzucają monety. Miłośnicy sztuki, historii mają tu bogate w eksponaty muzea. Warto wybrać się do Muzeum Archeologicznego z ciekawą wystawą egipskich mumii, greckich waz i największą w Europie kolekcją monet. Interesujące eksponaty starożytnego Egiptu, Mezopotamii, Grecji, Rzymu a nawet Chin zobaczymy w Muzeum Mimara. Bogaty zbiór dzieł mistrzów włoskich, flamandzkich, francuskich znajdziemy w Galerii Strossmayera, która może poszczycić się najstarszym na świecie dokumentem pisanym głagolicą na kamiennej tablicy z 1102r. Kto lubi wypoczynek czynny powinien wejść na wzgórze Medwegrad, na którym znajdują się ruiny zamczyska i roztacza się piękny widok na Zagrzeb. Amatorów kąpieli zaprasza kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy nad jeziorem Jarun. Miasto posiada jeszcze obserwatorium astronomiczne i zoo.
ZAGRZEB lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ZAGRZEBIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERGAMO
z: ZAGRZEB
64 zł
już od
zobacz
OSLO
z: ZAGRZEB
86 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: ZAGRZEB
142 zł
już od
zobacz
RZYM
z: ZAGRZEB
165 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: ZAGRZEB
192 zł
już od
zobacz
EINDHOVEN
z: ZAGRZEB
201 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: ZAGRZEB
212 zł
już od
zobacz
ZADAR
z: ZAGRZEB
215 zł
już od
zobacz
DUBROWNIK
z: ZAGRZEB
220 zł
już od
zobacz