Tanie Loty do WARNY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do WARNY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do WARNY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do WARNY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Warna jest trzecim największym miastem w Bułgarii, liczącym 358,724 mieszkańców. Zwana jest nadmorską stolicą Bułgarii, co zawdzięcza malowniczemu położeniu nad Morzem Czarnym. Zarówno położenie, jak i sprzyjający klimat czynią z Warny główny cel turystycznych wojaży oraz główny port i centrum businessowe i uniwersyteckie. Miasto to jest silnie związane z historią, w 1444 roku odbyła się tu słynna bitwa pomiędzy wojskami węgierskimi, dowodzonymi przez króla Władysława Warneńczyka, a wojskami tureckimi. Miejscem związanym z bitwą, a wartym zobaczenia i chętnie odwiedzanym przez turystów jest Mauzoleum Władysława III Warneńczyka. Obowiązkowe należałoby się również udać do Muzeum Archeologicznego, które należy do największych muzeów w Bułgarii. W zbiorach Muzeum znajduje się wiele cennych rzeźb, płaskorzeźb, naczyń, broni i innych eksponatów z czasów rzymskich, trackich i greckich, które zostały odkopane na terenie nekropolii w Warnie. Cennym eksponatem jest złoty, zdobiony drogocennymi kamieniami relikwiarz, który znaleziono w ruinach bazyliki z VI w oraz kolekcja ikon.

Ciekawymi obiektami są również pozostałości fortyfikacji bizantyjskich z VI w, budowli rzymskich, łaźnie rzymskie. Godnym polecenia miejscem na relaksujący spacer jest park Morska gradina, który stanowi znak rozpoznawczy Warny oraz najstarszy, największy i najchętniej odwiedzany park. Mieści się tam Delfinarium oraz Obserwatorium i planetarium. Do urzekających architektonicznie obiektów należą tez kościoły, tj. XVII-wieczna katedra Theotokos Panagia, Kościół Św. Athanasiusa, kościół św. Mikołaja czy kaplica Archanioła Michała. Mimo że Warna ma bardzo długą historię i tradycję, to w architekturze dominuje styl Art.- Nouveau, Art. Deco czy neoklasycystyczny, gdyż centrum poddano całkowitej przebudowie na przełomie XIX i XX wieku. Jeśli chodzi o kulturę i rozrywkę to Warna jest miastem, w którym nie sposób się nudzić. Odbywa się tu wiele koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, zlokalizowane są tu liczne galerie, muzea, teatry i opera.
WARNA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do WARNY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KATOWICE
z: VARNA
76 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: VARNA
89 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: VARNA
92 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: VARNA
121 zł
już od
zobacz
MEMMINGEN
z: VARNA
132 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: VARNA
141 zł
już od
zobacz
SOFIA
z: VARNA
213 zł
już od
zobacz
HAMBURG
z: VARNA
235 zł
już od
zobacz
EINDHOVEN
z: VARNA
252 zł
już od
zobacz