Tanie Loty do INNSBRUCKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do INNSBRUCKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do INNSBRUCKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do INNSBRUCKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Innsbruck jest miastem leżącym w zachodniej Austrii. Jednocześnie stanowi stolicę Tyrolu. Położone jest w malowniczej dolinie Inn pomiędzy górami Nordkette od północy oraz Patscherkofel i Serles od południa. Nieopodal znajduje się również przełęcz Brenner. Miasto dysponuje wymarzonymi warunkami, stąd to właśnie tutaj organizowane były Zimowe Igrzyska Olimpijskie ( w 1964 roku oraz w 1976 roku) , jak również Zimowa Paraolimpiada w 1988r. Etymologia słowa Innsbruck wywodzi się z niemieckiego Brücke, co oznacza most, a konkretnie most nad Inn. Innsbruck jest kulturalnym i ekonomicznym centrum zachodniej Austrii, turystyka stanowi wiodące źródło przychodu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Innsbruck naprawdę zachwyca swoim malowniczym położeniem, centrum miasta z wieloma historycznymi budynkami i atmosferą przepełnioną życzliwością, o kurortach narciarskich nawet nie wspominając. Innsbruck jest miejscem odbywania się najbardziej prestiżowego turnieju w skokach narciarskich - Turnieju Czterech Skoczni.

Atrakcją regionu są również tutejsze wydarzenia kulturalne, tj. Festiwal Muzyki Dawnej, Jarmark Świąteczny czy wieczory tyrolskie. Zwiedzanie warto rozpocząć od Starego Miasta, skąd rozciąga się widok na Alpy oraz słynny Złoty Dach, będący zwieńczeniem budynku władcy Maximiliana I . Dach ten pochodzi z 1500 roku i tworzy go 2657 pozłacanych miedzianych gontów. Nagrobek cesarza Maximiliana I znajduje się natomiast w kościele Hofkirche z XVI w. Do jednego z najważniejszych zabytków nie tylko w Innsbrucku ale również w całej Austrii należy zamek cesarski Hofburg z XIV wieku oraz zamek Ambras, którego kolekcje obrazów i przedmiotów codziennego odznaczają się niebywałą wartością kulturową. W zamku Ambras mieści się także muzeum, a wokoło rozciąga się cudowny ogród zamkowy. Jeżeli chodzi o muzea to w Innsbrucku dominują muzea kultury tyrolskiej, tj. Tiroler Landesmuseum, Tiroler Volkskunstmuseum czy Tiroler Museumsbahnen. Kolekcje malarstwa można podziwiać także w Ferdinandeum, a budynkiem sakralnym przyciągającym największą uwagę zaraz po kościele dworskim jest katedra św. Jakuba z XVIII w. Sporą atrakcją pod względem rekreacyjnym jest z pewnością Alpenzoo, które zamieszkuje 2000 zwierząt.
INNSBRUCK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do INNSBRUCKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
EINDHOVEN
z: INNSBRUCK
245 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: INNSBRUCK
265 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: INNSBRUCK
269 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: INNSBRUCK
313 zł
już od
zobacz
MONACHIUM
z: INNSBRUCK
342 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: INNSBRUCK
514 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: INNSBRUCK
544 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: INNSBRUCK
545 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: INNSBRUCK
548 zł
już od
zobacz