Tanie Loty do SALZBURGA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SALZBURGA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SALZBURGA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SALZBURGA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Salzburg jest miastem położonym w centralnej części Austrii. Jest to czwarte co do wielkości miasto i liczy 150 tys. na mieszkańców. Leży nad rzeką Salzach, przy północnej granicy z Alpami. Miejscem, które zostało wyróżnione przez UNESCO jest doskonale zachowane Stare Miasto, które urzeka swoją barokową architekturą. Miasto słynie również z tego, że jest miejscem urodzenia wielkiego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Rozsławione zostało również za sprawą musicalu The sound of music, który był tutaj filmowany. Historia miasta sięga czasów aż przed narodzinami Chrystusa, kiedy to w V w p.n.e. stanowiło osadę celtycką. Nazwa miasta oznacza Zamek soli wywodzi się od soli przewożonej barkami po rzece Salzach. Miasto podzielone jest na 24 dzielnice, z których najczęściej odwiedzana jest właśnie starówka. Nad tą częścią miasta góruje malowniczo położony na wzgórzu średniowieczny zamek Festung Hohensalzburg, który jest jednym z największych zamków w Europie.

Urzekająca jest również XVII-wieczna katedra Salzburger Dom, zachowana w barokowym stylu i dedykowana św. Rupertowi. Do tej triady głównych zabytków Starego Salzburga zalicza się pałac arcybiskupów Alte Residenz wraz z galerią Residenzgalerie, która zawiera zbiory malarstwa XVI-XVIII-wiecznego. Jedną z głównych atrakcji jest również rezydencja Mozarta oraz dom, w którym się urodził (Mozarts Geburtshaus). Mieści się przy głównej ulicy zakupowej Getreidegasse 9. Dom został przerobiony na muzeum i zawiera wiele ciekawych pamiątek i listów. W architekturze uwagę zwracają liczne zabytkowe kościoły , mieści się tu kościół franciszkanów , Kościół Uniwersytecki, benedyktyński klasztor św. Piotra a także najstarszy w Europie klasztor żeński Nonnberg. Poza granicami Starego Miasta również zlokalizowanych jest wiele zabytków, m.in. zamek Hellbrunn otoczony malowniczymi ogrodami, Pałac Leopoldskron utrzymany w stylu rokoko, a także słynny barokowy Pałac Mirabell, który zachwyca swoimi różanymi ogrodami. Jeżeli chodzi o obiekty muzealne to w Salzburgu mieści się interesujące Muzeum Zabawek, a także Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Sztuki Współczesnej. W wolnej chwili warto wybrać się do zoo bądź na zorganizowaną wycieczkę panoramiczną po Salzburgu. Odwiedzający miasto w lipcu i sierpniu będą mieli szczęście uczestniczenia w Salzburg Festiwal. Niezmiennie od 1920 roku odbywają się z tej okazji koncerty, spektakle teatralne i widowiska operowe.
SALZBURG lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SALZBURGA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KRAKÓW
z: SALZBURG
400 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: SALZBURG
414 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: SALZBURG
528 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: SALZBURG
585 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: SALZBURG
634 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: SALZBURG
992 zł
już od
zobacz
ALICANTE
z: SALZBURG
1236 zł
już od
zobacz
DORTMUND
z: SALZBURG
1352 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: SALZBURG
1416 zł
już od
zobacz