Tanie Loty do WILNA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do WILNA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do WILNA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do WILNA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Wilno - stolica i największe miasto na Litwie, liczące ok. 560,000 mieszkańców. Oprócz rodowitych Litwinów zamieszkałe jest w dużej mierze przez Polaków, Rosjan i Białorusinów.
Nazwa miasta wzięła swoje korzenie od rzeki Wilny, nad którą leży. Do największych atrakcji można zaliczyć spacer wąskimi i krętymi uliczkami Starówki, która znalazła się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Starówka ta jest historycznym centrum Wilna i należy do największych w Europie. Jest tu aż 1500 historycznych budynków, które były budowane przez wieki od XIII do XIXw. Wilno w większości uznane jest za miasto o barokowej architekturze.

Do najbardziej okazałych przykładów należy Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Wyjątek stanowi Kościół św. Anny utrzymany w stylu gotyckim. Wokół kościoła krąży legenda, że gdy tylko Napoleon go zobaczył, to powiedział, że chciałby móc zmieścić go w dłoni i przenieść do Francji; Spore wrażenie robi tez Wileński Zespół Pałacowy wraz z wieżą Giedymina, z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na Wilno. Będąc w Wilnie koniecznie trzeba zobaczyć Katedrę i słynny plac, na którym znajduje się płytka z napisem cud. Zwyczaj nakazuje na niej stanąć, pomyśleć życzenie i obrócić się trzy razy. Do miejsc symbolicznych należy Wzgórze Trzech Krzyży, gdzie krzyże zostały wzniesione by upamiętnić męczeńską śmierć mnichów w czasach, gdy Litwa była jeszcze pogańska. Będąc w Wilnie warto udać się do Muzeum Narodowego, do Muzeum Sztuki, w którym znajduje się największa na Litwie kolekcja .

W Wilnie znajduje się również Muzeum poświęcone ofiarom Ludobójstwa oraz miejsce pochówku matki Józefa Piłsudskiego oraz jego serca na Cmentarzu na Rossie. Do ciekawych miejsc należy również Park Europejski, w którym jest regularna wystawa rzeźb z 70 krajów świata oraz Centrum Sztuki Współczesnej.
WILNO lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do WILNA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BILLUND
z: WILNO
83 zł
już od
zobacz
PARYŻ
z: WILNO
84 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: WILNO
93 zł
już od
zobacz
BREMA
z: WILNO
96 zł
już od
zobacz
EINDHOVEN
z: WILNO
103 zł
już od
zobacz
FRANKFURT
z: WILNO
107 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: WILNO
107 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: WILNO
109 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: WILNO
121 zł
już od
zobacz