Tanie Loty do KIJOWA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KIJOWA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KIJOWA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KIJOWA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Kijów jest miastem położonym w północno centralnej części Ukrainy, położonym nad rzeką Dniepr. Jest miastem stołecznym, liczącym 2.765,531 mieszkańców, co czyni z niego największe ukraińskie. Kijów jest jednym z najstarszych miast we Wschodniej Europie o niezwykle bogatej historii. Miasto zaskoczy wszystkich ilością wspaniałych miejsc. Jednym z najważniejszych z nich jest Plac Niepodległości- Maydan Nezalezhnosti. Majdan jest znany na całym świecie ze względu na Pomarańczową Rewolucję, jest to także miejsce spotkań, koncertów oraz manifestacji, słowem miejsce, które nigdy nie zasypia. Dalej znajduje się Chreszczatyk, jest to tętniąca życiem główna ulica miasta, gdzie króluje socjalistyczna architektura. Można tutaj spotkać rozweselone tłumy ludzi, grajków, stoiska z pamiątkami i jedzeniem, jest to także miejsce markowych sklepów i wytwornych restauracji.

Wielu doznań estetycznych dostarcza monumentalna Ławra Peczerska z XI w., która jest siedzibą Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Podzielona jest na Ławrę Górną, której budynki służą jako sale wystawowe i muzea oraz Ławrę Dolną. Ławra ma charakter religijno- świecki, a swą nazwę zawdzięcza podziemnym pieczarom, w których chowano mnichów. Położona jest na wzgórzu, więc można stąd podziwiać panoramę miasta. Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO Sobór Sofijski, który stanowi wspaniały przykład sztuki bizantyńskiej. Budowlę wieńczy trzynaście kopuł. Godnym odwiedzenia miejscem historycznym jest Babi Jar oraz Złota Brama. Fascynującym, a zarazem poruszającym przeżyciem jest wizyta w Muzeum Czarnobylskim stworzonym dla upamiętnienia ofiar katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu w 1986. W słoneczny dzień można wybrać się do Muzeum Architektury Ludowej i Tradycji Ukrainy, będącym ogromnym skansenem, na którym odtworzono 6 ukraińskich wiosek. W Kijowie roi się od barów i restauracji, zaś przechadzając się po ulicach można napić się kwasu chlebowego, który jest kulinarnym symbolem kraju.
KIJÓW lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KIJOWA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: KIJÓW
1177 zł
już od
zobacz