Tanie Loty do LWOWA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LWOWA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LWOWA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LWOWA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Lwów jest miastem położonym w zachodniej części Ukrainy nad rzeką Pełtwią. Zamieszkałe jest przez ok. 760,000 mieszkańców. Uznawane jest za główne centrum kulturowe tego kraju. Lwów założono w 1256 roku, w XIV w znajdowało się pod panowaniem Polski. Miasto to ma charakter wielokulturowy, przez lata mieszkali tu razem Ukraińcy, Polacy, Żydzi i Niemcy. Mieści się tu Uniwersytet Lwowski oraz Politechnika Lwowska oraz wiele instytucji kulturalnych rozpoznawanych na całym świecie. Doskonałym przykładem będzie Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Budynek ten cieszy oczy turystów swoją wyjątkową eklektyczną architekturą i uznawany jest za symbol miasta. Dużej części budynków, położonych w historycznym sercu Lwowa, udało się przetrwać II wojnę światową w stanie nienaruszonym, a lwowska starówka znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W architekturze lwowskiej silnie zaznacza się przenikanie kultur i artystycznych tradycji wschodniej Europy. Mimo że wiele budynków uległo zniszczeniu w trakcie burzliwej historii, to wciąż widać wiele przykładów XIII-wiecznego budownictwa, są to głównie kościoły, których jest tu ponad 60. Świątynie te dają obraz zróżnicowania religijnego, które nierzadko prowadziło do konfliktów na tle wyznaniowym. Do najważniejszych zabytków sakralnych należy gotycka Katedra Łacińska, obok której znajduje się zabytkowa Kaplica rodziny Boimów, XIII-wieczna Katedra Ormiańska, a także Kościół Dominikanów oraz kościół i klasztor Bernardynów. Oprócz tego znaleźć można wiele przykładów renesansowej, barokowej i klasycystycznej zabudowy, jak również reprezentujących styl Art Nouveau i Art Deco. By nacieszyć oczy malowniczością tego miasta warto udać się na Wzgórze Zamkowe (409 m.n.p.m.), skąd roztacza się widok na zabytkową panoramę. Symbolicznym miejscem Lwowa jest cmentarz Łyczakowski, który należy do najstarszych nekropolii istniejących w Europie. Leżą tu szczątki ponad 400 tys. , w tym wielu zasłużonych dla nauki, kultury i polityki. Przechadzając się ulicami Lwowa można napotkać wiele pomników, które świadczą o bogatej historii miasta. Znajdują się tu m.in. pomniki poetów narodowych Ivana Franko i Tarasa Szewczenko, a także Adama Mickiewicza, Jana Kilińskiego czy Jana Pawła II.

Lwów to miasto o niesamowicie bogatej kulturze, miasto literatury, muzeów, galerii sztuki, teatrów. To tutaj w latach 30-tych założono Grupę Artes, której wystawy odbywały się w całej Europie, to tu znajduje się Teatr Skarbkowski, który na ówczesne czasy był trzecim największym teatrem w Środkowej Europie, również tutaj mieści się Ossolineum- najważniejsza polska biblioteka naukowa. Głównym atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym jest Rynek, który w całości znalazł się na liście UNESCO. Tworzy go 45 zabytkowych kamienic, z których szczególnie piękna jest Czarna Kamienica oraz Kamienica Królewska. Na niestrudzonych zwiedzających czekają liczne lwowskie muzea, tj. Muzeum Religii, Muzeum Narodowe, Lwowska Galeria Sztuki, Muzeum Farmacji czy Muzeum Etnografii i Rzemiosł.
LWÓW lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do LWOWA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.