Tanie Loty do ODESSY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ODESSY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ODESSY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ODESSY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Odessa jest miastem położonym na Ukrainie, w jej południowej części. Stanowi główne centrum administracyjne obwodu odeskiego. Jest to również główny port morski zlokalizowany na północno-zachodnim wybrzeżu Morza Czarnego. Liczba ludności wynosi tu 1,029 000, co czyni z Odessy czwarte co do wielkości miasto na Ukrainie. Miasto przez lata znajdowało się pod panowaniem wielu wpływów. Najpierw podlegało kontroli litewskiej, później znalazło się w strefie wpływów Imperium Osmańskiego aż do czasów wojen turecko-rosyjskich w XVIII w. Miasto Odessa zostało założone w 1794 roku na mocy dekretu wydanego przez carycę Katarzynę Wielką. Zarówno położenie, jak i historia znalazły odbicie w architekturze, która zawiera więcej wpływów z krajów śródziemnomorskich niż rosyjskich. Odnaleźć tu można wiele budynków utrzymanych w stylu renesansowym, klasycystycznym czy Art Nouveau. Obiektem, który urósł do rangi symbolu są schody Potiomkinowskie, rozsławione na cały świat za sprawą głośnego filmu Pancernik Potiomkin w reżyserii Siergieja Eisensteina. Upamiętniają one bunt na pancerniku Potiomkin w 1905 roku, kiedy to setki mieszkańców zostało zamordowanych. Na szczycie schodów znajduje się kolejny symboliczny obiekt Odessy- pomnik pierwszego gubernatora Odessy księcia Richelieu. Można powiedzieć, że dopiero po upadku komunizmu Odessa udźwignęła się z jarzma krwawych wydarzeń, które splamiły karty historii.

Dziś jest to główny ośrodek przemysłu stoczniowego, rafineryjnego, chemicznego i metalurgicznego. Znana jest z jedynego w Europie Targu Siedmiokilometrowego. Główną atrakcją jest stare miasto wraz z wzniosłym gmachem Teatru Opery i Baletu. Innym ważnym budynkiem jest piękna architektonicznie Filharmonia Miejsca. Do atrakcji turystycznych należy również zwiedzanie Pałacu Woroncowów z XIX w, Pałacu Beliny- Brzozowskiego oraz klasycystycznego Pałacu Olgi Potockiej, w którym obecnie mieści się Muzeum Sztuki. Jeżeli chodzi o zabytkowe kościoły to nie można pominąć Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Odessie z 1854 roku czy Kościoła św. Pawła. Miejscem wyjątkowym są odeskie katakumby, których sieć podziemnych korytarzy i tuneli zapewniała schronienie partyzantom. Odessa może poszczycić się wieloma ciekawymi muzeami. Znajduje się tu, oprócz wspomnianego Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Literatury oraz Muzeum Morskie. Z miastem związana jest postać naszego wieszcza Adama Mickiewicza, który przebywał tu na zesłaniu w 1825 roku. Przy ulicy Deribasowskiej 16 mieści się jego dom. Miejscem, które przyciąga również wielu turystów są piękne odeskie plaże, z których najpopularniejsze to Arkadia i Lanzheron.
ODESSA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ODESSY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.