Tanie Loty do SIMFEROPOLU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SIMFEROPOLU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SIMFEROPOLU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SIMFEROPOLU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Symferopol jest stolicą Autonomicznej Republiki Krymu, położonej w południowej części Ukrainy. Stanowi ważne centrum polityczne i ekonomiczne półwyspu, a także istotny węzeł komunikacyjny. To liczące 340,600 mieszkańców miasto jest urokliwe położone nad rzeką Sałhir. Etniczną większość, bo ponad 66% stanowią Rosjanie, pozostała część ludności to Ukraińcy, a tylko mniejszość stanowią Tatarzy Krymscy. Miasto zostało nazwane Symferopolem w 1784 roku po przyłączeniu Chanatu Krymskiego do Rosyjskiego Imperium na mocy dekretu wydanego przez carycę Katarzynę Wielką. Etymologia słowa Symferopol nie jest zbyt chlubna, wywodzi się z greki i oznacza miasto bezużyteczności. Co obecnie nie ma żadnego odzwierciedlenia w obrazie tego miasta. Mieści się tu międzynarodowe lotnisko, ponadto ulokowana jest tu jedna z najlepszych szkół medycznych na Ukrainie - Krymski Uniwersytet Medyczny im. S. I. Georgievskyego. Ponadto mieści się tu największy uniwersytet na Krymie, z niemal 100-letnią tradycją Uniwersytet Narodowy Taurida V.Vernadsky. Miejscem, które skupia większość mieszkańców jest Skwer Lenina, na którym latem odbywa się wiele koncertów pod gołym niebem.

Najlepszym miejscem zakupowym jest Centralny Rynok, gdzie można dostać niemal wszystko, począwszy od świeżych warzyw i owoców, a na ubraniach kończąc. Ciekawostką archeologiczną jest miejsce zwane Neapolem Scytyjskim. Była to osada powstała w III w p.n.e., której udało się przetrwać do połowy III w. n.e. Należała do plemiona Scytów, nad którym panowanie mieli Skiluros i Palakos. Obecnie ich szczątki leżą w przetrwałym do dziś mauzoleum. Z pozostałości dawnej osady zachowały się mury obronne, fragmenty domostw i architektury pałacowej, a także wyroby ceramiczne, broń, malowidła ozdoby i biżuteria z użyciem różnych kruszców. Lubiący tego typu atrakcje mogą udać się na wycieczkę minibusem do jaskiń oddalonych 17km od miasta. Jeżeli chodzi o poznawanie miasta w jego kulinarnym aspekcie to warto skosztować lokalnych specjałów takich jak : plov, shashlik czy lagman. Do picia poleca się krymskie wino, bądź wódkę zwaną horilka.
SIMFEROPOL lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SIMFEROPOLU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.