Tanie Loty do MIŃSKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do MIŃSKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do MIŃSKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do MIŃSKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Mińsk jest stolicą Białorusi, położoną na stokach Wysoczyzny Mińskiej. Przez miasto przepływa 6 rzeczek, będących dopływami Świsłoczy. Mińsk jest największym ośrodkiem przemysłowym i kulturalno-naukowym Białorusi, liczącym 1838 tys. mieszkańców. Jest również ważnym węzłem komunikacyjnym z własnym lotniskiem. Znany z produkcji samochodów ciężarowych i motocykli, posiada też rozwinięty przemysł chemiczny i maszynowy. W ciągu ponad tysiącletniej historii miasto znajdowało się pod władaniem Litwy, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Rosji i ZSRR. Od 1991 roku jest stolicą Republiki Białoruskiej. W wyniku II wojny światowej Mińsk został zniszczony w 80%, dlatego architekturę zdominowały socrealistyczne budowle typowe dla miast byłego ZSRR. Cechą charakterystyczną jest dużo wolnej przestrzeni, wypełnionej zielenią parków i skwerów oraz szerokie ulice, aleje i place. Uderza też wielka dbałość o czystość miasta. W nocy miasto jest pięknie iluminowane. Oś miasta wyznacza prospekt Niezawisimosti- licząca 8 km arteria rozpoczynająca placem Niepodległości. Przy placu rozpościera się zbudowany w latach 30-tych Dom Rządu, a obecnie siedziba Parlamentu. Obok jeden z ciekawszych zabytków miasta - neoromański katolicki kościół św. Szymona i Heleny, zwany czerwonym kościołem od barwy murów.

Wokół Placu Oktiabrskaja rozłożyły się monumentalne gmachy państwowe: Pałac Republiki, Pałac Prezydencki, Pałac Kultury Związków Zawodowych i Muzeum Wojny Ojczyźnianej. Na kolejnym z placów -Pobiedy odbywają się uroczystości państwowe, a jego centrum zajmuje obelisk, poświęcony bohaterom II wojny światowej. Aby odczuć atmosferę starego Mińska należy udać się w rejon Przedmieścia Św. Trójcy, które tworzy mińską starówkę. Tu, na placu Swobody stoi rekonstrukcja z 2004r klasycystycznego ratusza Naprzeciw ratusza możemy podziwiać katolicką katedrę NMP. Świątynia, w barokowym stylu, zbudowana dla jezuitów w XVII w. W dalszej części placu wznosi się prawosławny Sobór św. Ducha, siedziba patriarchy Białorusi - Filareta. Największym skarbem tej świątyni jest cudowna ikona Matki Boskiej i relikwie księżnej Zofii Słuckiej. Będąc w Mińsku warto zobaczyć polskie ślady przeszłości: dom Stanisława Moniuszki, dom malarza Walentego Wańkowicza oraz polski cmentarz Kalwaryjski. Mińsk ma też swoje zielone płuca, leżące na północnym skraju miasta ze swoistym mikroklimatem, ułatwiającym leczenie chorób układu oddechowego. Zastaniemy tam sanatoria, szpitale, lecznice. Niedaleko znajduje się monaster św. Elizawiety, żeński klasztor z cerkwiami, można tu kupić tradycyjne wyroby klasztorne oraz płyty z muzyka cerkiewną. Na zakupy najlepiej udać się do podziemnego centrum handlowego pod Placem Niepodległości, gdzie na trzech kondygnacjach mieści się mnóstwo sklepów i kawiarenek.
MIŃSK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do MIŃSKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BAKU
z: MIŃSK
429 zł
już od
zobacz
ISTAMBUŁ
z: MIŃSK
845 zł
już od
zobacz
ANKARA
z: MIŃSK
941 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: MIŃSK
1003 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: MIŃSK
1096 zł
już od
zobacz
ANTALYA
z: MIŃSK
1245 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: MIŃSK
1871 zł
już od
zobacz
BELGRAD
z: MIŃSK
2081 zł
już od
zobacz
DUBAJ
z: MIŃSK
2187 zł
już od
zobacz