Tanie Loty do SYDNEY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SYDNEY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SYDNEY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SYDNEY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Sydney - największe miasto w Australii, stolica stanu Nowa Południowa Walia. Liczy 4,5 mln mieszkańców. Położone na pd-wsch kontynentu australijskiego, nad Morzem Tasmana. Leży na lekko pofałdowanej równinie ograniczonej od Zach. Górami Błękitnymi ,nad głęboko wciętymi w ląd zatokami: Port Jackson, Botany Bay i Hacking. Północna część miasta połączona jest z centrum Mostem Portowym. Około 10% pow. miasta stanowią parki, ogrody, w tym parki narodowe, ogród botaniczny i zoologiczny. Malownicze wybrzeże morskie stanowi atrakcyjny obszar turystyczno-wypoczynkowy. Klimat łagodny, 300 dni słonecznych w roku. Sydney jest najstarszym miastem Australii, założone jako kolonia karna przez Anglików w 1788r. Obecnie to największy ośrodek finansowo-handlowy, węzeł komunikacyjny z 2 portami lotniczymi, portem morskim z terminalem pasażerskim.

Sydney zalicza się do najbardziej kosmopolitycznych miast świata, a mieszkańcy nazywają je najlepszym adresem świata. Po wojnie do miasta zaczęli napływać liczni imigranci z całego świata , którzy tworzyli narodowe skupiska na przedmieściach. Mieszkają tu Wietnamczycy, Koreańczycy, Chińczycy, Turcy, Grecy, Polacy, Libańczycy, tworząc wielokulturowy melanż .Sydney jest również centrum kulturalnym z operą , baletem, teatrami, orkiestrami. Symbolem Sydney jest Opera zaprojektowana przez Jorna Utzona. Ten niezwykły budynek przypomina gigantyczny statek o wydętych żaglach. Budowa trwała 14 lat, a otwarcia opery dokonała sama królowa Elżbieta II. W budowli, oprócz opery mieści się też balet, sala koncertowa orkiestry symfonicznej, teatr, kino i studia nagraniowe. Opera wznosi się na brzegu zatoki, w pobliżu Harbour Bridge, największego łukowego mostu na świecie. Pod zawieszonym 52m nad wodą przęsłem mogą przepływać największe, oceaniczne statki. Atrakcją dla śmiałków są wyprawy na szczyt łuku mostu, który wznosi się 134m nad poziom wody. W każdy nowy rok odbywają się na nim pokazy ogni sztucznych. Od gmachu Opery aż po Hyde Park prowadzi główna arteria miasta Macquarie Streed,wokół której położone są główne gmachy rządowe z XIX iXXw.

Centrum Sydney nie jest wielkie, można zaplanować sobie zwiedzanie pieszo. Godnym zobaczenia jest Starówka Colonial Rocks,ze starymi magazynami, drapacze chmur w komercyjnym Centrum Businnes District oraz najwyższy budynek w mieście Sydney Tower z wieżą widokową i 2 kręcącymi się restauracjami. Warto zwiedzić anglikański kościół św, Jakuba i zabytkowe koszary Hyde Park z pocz.XIXw. Ciekawe eksponaty można obejrzeć w Muzeum Australijskim, Muzeum Sztuki i Nauki Stosowanej i wielu innych. Odpoczynek każdy znajdzie wśród zieleni w parkach i na plażach, których jest ok.70. Bondi Beach- jedna z plaż w mieście, największa i najpiękniejsza. Od centrum dzieli ją zaledwie 15 min jazdy. Nazwa pochodzi z języka Aborygenów i oznacza hałas wywołany przez fale. Szczególnie popularny jest tu surfing. Jeżeli chcemy się spotkać z rekinami oko w oko to jest to możliwe w akwarium morskim, gdzie wędrując oszklonymi tunelami mamy taką możliwość. Obok akwarium możemy zwiedzić zoo z misiami koala i kangurami, lecz najpiękniejszym zoo jest Taronga, położone na 21 ha. Dla spragnionych rozrywki jest Darling Harbour z mnóstwem kawiarni, i restauracji. Amatorzy sportu znajdą wiele miejsc do uprawiania ulubionej dyscypliny. Nie należy zapominać , że w 2000r odbyły się tu letnie igrzyska olimpijskie.
SYDNEY lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SYDNEY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
GOLD COAST
z: SYDNEY
128 zł
już od
zobacz
AVALON
z: SYDNEY
143 zł
już od
zobacz
BRISBANE
z: SYDNEY
207 zł
już od
zobacz
MELBOURNE
z: SYDNEY
221 zł
już od
zobacz
CAIRNS
z: SYDNEY
282 zł
już od
zobacz
HOBART
z: SYDNEY
502 zł
już od
zobacz
PERTH
z: SYDNEY
677 zł
już od
zobacz

z: SYDNEY
700 zł
już od
zobacz
AYERS ROCK
z: SYDNEY
774 zł
już od
zobacz