Tanie Loty do EREWANIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do EREWANIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do EREWANIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do EREWANIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Erywań jest stolicą Armenii, położoną nad rzeką Hrazdan. Erywań zamieszkałe jest przez 1,111,300 ludności i stanowi największe miasto kraju. Sprawuje rolę najważniejszego ośrodka politycznego, ekonomicznego i kulturalnego miasta. Co raz bardziej na znaczeniu zyskuje sektor turystyczny. Nie bez przyczyny wielu obiera sobie za cel podróży właśnie Erywań, gdyż miasto może naprawdę poszczycić się mnogością muzeów, teatrów, zabytków i rozmaitych wydarzeń kulturalnych. Ponadto dobrze rozwinięta jest baza hotelowa i gastronomiczna. Na dojazd również nie można narzekać. Zapewnione jest przez zlokalizowane tu największe lotnisko w kraju. Z licznych zabytków historycznych należałoby wyróżnić Katedrę Zvartnots z VII w, z której niestety do obecnych czasów przetrwały tylko ruiny. Innym cennym zabytkiem jest Świątynia Garni, którą również warto zobaczyć, mimo że znajduje się w odległości 32 km od centrum miasta. Pozostając w nurcie religijnym, warto dodać, że dominującym kościołem jest Apostolski Kościół Ormiański. W Erywaniu znajduje się największy na świecie Kościół Ormiański- Katedra św. Grzegorza Oświeciciela. Mieści się tu także jedyny meczet w całej Armenii, zwany niebieskim meczetem.

Pochodzi on z XVIII w. Erywań jest mekką dla entuzjastów zwiedzania muzeów. Jednym z głównych jest Galeria Narodowa Armenii, która jest zintegrowana z Narodowym Muzeum Historycznym. Ponadto mieści się tu: Muzeum Ludobójstwa, które jest częścią kompleksu pomnikowego Cicernakaberd i upamiętnia ofiary ludobójstwa Ormian 1915 roku. Ciekawym obiektem jest także Instytut Matenadaran im. Św. Mesropa Masztoca, który jest swojego rodzaju biblioteką starożytnych manuskryptów. Muzeum znajduje się także w Erebuni miejscu, w którym założono miasto Erewań w 782 r. p.n.e. Ponadto odwiedzić można: Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Martiros Saryan, Muzeum Ormiańskiej Sztuki Ludowej, Muzeum Sztuki Cafesjian, Muzeum Geologiczne i wiele, wiele innych. Życie kulturalne urozmaicają mieszczące się tu teatry, opery i kina. Nie sposób nie zwrócić uwagi na przepiękny budynek Ormiańskiego teatru i opery, który został wzniesiony w 1933 roku. Życie miasta skupia się w obrębie Placu Republiki, gdzie mieści się wiele klubów, restauracji, kawiarni, pubów, barów karaoke i herbaciarni. Atrakcją miasta jest park wodny oraz lokalne zoo. Warto również udać się do pięknych, miejskich parków, z których chyba najbardziej znany jest Park Zakochanych.
EREWAŃ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do EREWANIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
LARNACA
z: EREWAŃ
132 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: EREWAŃ
195 zł
już od
zobacz
DORTMUND
z: EREWAŃ
254 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: EREWAŃ
294 zł
już od
zobacz
BAZYLEA
z: EREWAŃ
322 zł
już od
zobacz
KOLONIA
z: EREWAŃ
430 zł
już od
zobacz
FRANKFURT
z: EREWAŃ
438 zł
już od
zobacz
DUSSELDORF
z: EREWAŃ
447 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: EREWAŃ
451 zł
już od
zobacz