Tanie Loty do MALME

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do MALME zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do MALME zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do MALME nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Malme jest miastem położonym na południu Szwecji na półwyspie Skania. Liczy prawie 294,000 mieszkańców i pod względem wielkości zaludnienia zajmuje trzecie miejsce, zaraz po Stockholmie i Gottenburgu. Jednocześnie pełni funkcje stolicy regionu Skane. Malme było jednym z najwcześniej i najbardziej uprzemysłowionych miast Skandynawii, bardzo prężnie zaczęły otwierać nowoczesne zakłady biotechnologiczne i komputerowe i tak miasto stało się ekonomicznym centrum tej części Szwecji. Malme jest również ważnym ośrodkiem naukowym, znajduje się tu osiem największych uniwersytetów w kraju, w tym słynny Światowy Uniwersytet Morski. Pierwsze wzmianki o Malme pojawiły się w 1275 roku. Niewiele później zaczęły pojawiać się pierwsze fortyfikacje, z których najbardziej rozpoznawalną jest forteca Malmehus.

Najstarsze części miasta powstawały w okresie od 1300- 1600 roku. Najstarszym budynkiem w Malme jest Kościół Św. Piotra, pochodzący z początków XIV w. Stanowi doskonały przykład gotyckiej architektury. Jeżeli chodzi o inne wyznania, to mieści się tu piękna synagoga w stylu Art Nouveau oraz meczet, który był pierwszym powstałym meczetem w całej Skandynawii. Obecnie w Malme przeważa bardziej nowoczesna, kosmopolityczna architektura, której przykładem jest chociażby wieżowiec HSB Turning Torso, który należy do najwyższych w kraju. Sięga 190 m wysokości i zachwyca swoim na wskroś nowoczesny designem. Do pozostałych ciekawych i wartych zwiedzenia budynków należy galeria sztuki Moderna Musset ze zbiorami Picassa i Salvadora Dali oraz teatr Stadsteater, którego dyrektorem był sam Ingmar Bergman. Celem turystycznych rekreacyjnych spacerów często staje się Zachodnia Zatoka i plaża Ribersborg, które określa się mianem Riwiery Północy.
MALME lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do MALME jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
SZTOKHOLM
z: MALMO
380 zł
już od
zobacz
OSLO
z: MALMO
397 zł
już od
zobacz
GOETEBORG
z: MALMO
473 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: MALMO
480 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: MALMO
518 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: MALMO
587 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: MALMO
654 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: MALMO
664 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: MALMO
713 zł
już od
zobacz