Tanie Loty do SZTOKHOLMU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SZTOKHOLMU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SZTOKHOLMU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SZTOKHOLMU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Sztokholm jest stolicą i największym miastem Szwecji, położonym w środkowo-wschodniej części kraju. Jest siedzibą rządu, parlamentu i rodziny królewskiej. Wielki ośrodek gospodarczy, finansowy, kulturalny, naukowy i turystyczny, wielki węzeł kolejowy i drogowy, 4 porty lotnicze, port Bałtyku. Jest siedzibą fundacji Nobla. Warto odwiedzić Sztokholm, bowiem zalicza się do najpiękniejszych stolic Europy ze swoim malowniczym położeniem, zabytkami i wspaniałym połączeniem architektury z przyrodą. Ze względu na niezliczone wyspy Archipelagu Sztokholmskiego, znajdującego się w granicach miasta , Sztokholm nazywany jest Wenecją Północy. Samo miasto liczy 825 tys. mieszkańców, razem z aglomeracją już ponad 2mln. Najstarsza część miasta Gamla Stan położona jest na 4 wyspach (Stadsholmen, Riddarholmen,Helgeandsholmen i Strömsborg), przesiąknięta jest atmosferą średniowiecznego Sztokholmu, dzięki starym kamienicom i wąskim uliczkom. Najważniejszym zabytkiem jest Zamek Królewski Kungliga Slottet, który stoi na miejscu spalonej twierdzy z XIIIw . Zamek wybudowany w XVIIIw w stylu rzymskim jako siedziba królewska. Obecnie nie pełni funkcji rezydencji królewskiej. Niedaleko Zamku wznosi się Storkyrkan kościół katedralny św.Mikołaja liczący ok. 700lat. Jest to najważniejsza świątynia Sztokholmu, w której odbywają się najważniejsze uroczystości . Na 66 metrowej wieży , pochodzącej z XVIII znajdują się 4 dzwony.

Za najpiękniejszy budynek Gamla Stan uchodzi Riddarhuset- dom rycerstwa i szlachty, budynek w stylu holenderskiego baroku z 2 poł. XVIIw, miejsce obrad stanu arystokratycznego. Na dachu rzeźby przedstawiono cnoty rycerskie. Wewnątrz w Sali Rycerskiej na ścianach wisi ponad 2320 herbów szlacheckich. Stadhuset ratusz zbudowany w 1923r , wzorowany na Pałacu Dożów w Wenecji. Szybko awansował na jeden z symboli Sztokholmu. W reprezentacyjnych wnętrzach odbywają się uroczyste przyjęcia wydawane przez rodzinę królewską na cześć laureatów nagrody Nobla. Na wyspie Helgeandsholmen uwagę przykuwają okazałe gmachy Parlamentu i Banku Państwowego. Sztokholm posiada ok.200 muzeów. Jednym z najstarszych na świecie państwowych muzeów publicznych jest Nationalmuseum. Zawdzięczamy je królowi Gustawowi III, który testamentem przekazał swoje bogate zbiory ( malarstwa, rzeźby antycznej ) państwu . Zbiory znalazły swe miejsce w nowym budynku z XIXw, swą architekturą wzorowanym na renesansie florenckim i weneckim. Spośród 16000 obiektów na pewno zatrzymamy się na dłużej przed obrazami El Greco, Rubensa, Rembrandta, Delacroix, Maneta, Renoira.

Do najchętniej zwiedzanego muzeum w mieście należy Vasamuseet- muzeum okręt. Wodowany w 1628r, przeznaczony do wojny z Polską, największy wtedy galeon, z powodu wad konstrukcyjnych zatonął w czasie wyjścia z portu. Wydobyty w 1961r i przekształcony w muzeum.. Wielką atrakcją jest pierwszy w Szwecji skansen i ogród zoologiczny założony w 1891r,w celu pokazania życia w dawnej Szwecji .Zobaczyć tu można 150 autentycznych zagród wraz z wyposażeniem z całego kraju. Latem odbywają się pokazy tańców ludowych i wspólne śpiewanie. Zmęczeni zawrotnym tempem miejskiego życia mogą latem w skansenie pracować i żyć , jak za dawnych czasów. Wypocząć można w Kungstradgarden(Królewski Ogród) najstarszym parku w mieście, miejscu spotkań oraz koncertów i festiwali. Kto pragnie rozrywki z adrenaliną, ten niech wybierze się do Lunapark Gröna Lund, gdzie będzie mógł na Fritt Fall spadać pionowo z prędkością 100 km/godz.
SZTOKHOLM lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SZTOKHOLMU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
OSLO
z: SZTOKHOLM
179 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: SZTOKHOLM
249 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: SZTOKHOLM
249 zł
już od
zobacz
KIRUNA
z: SZTOKHOLM
262 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: SZTOKHOLM
287 zł
już od
zobacz
HAMBURG
z: SZTOKHOLM
301 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: SZTOKHOLM
310 zł
już od
zobacz
UMEA
z: SZTOKHOLM
323 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: SZTOKHOLM
326 zł
już od
zobacz