Tanie Loty do AKRY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do AKRY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do AKRY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do AKRY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Akra jest stolicą i największym miastem Ghany. Stanowi centrum największej aglomeracji kraju i liczy prawie 4mln mieszkańców. Pełni rolę ośrodka administracyjnego i ekonomicznego oraz ważnego węzła komunikacyjnego. Główne szlaki komunikacyjne to: Tema, Takoradi and Kumasi, a na obrzeżach miasta mieści się międzynarodowe lotnisko Kotoka. Dominuje tu przemysł tekstylny, spożywczy, meblarski. Miasto rozciąga się nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego nad Zatoką Gwinejską. Zachwyca bogactwem formy i połączeniem stylu kolonialnego z ultranowoczesnym budownictwem. W architekturze miasta wzajemnie przeplatają się eleganckie, XIX-wieczne budynki ze szklanymi wieżowcami. Akra dysponuje również doskonałym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. Miasto przyciąga nie tylko ekskluzywnymi hotelami, doskonałymi restauracjami i klubami, ale również ciekawymi muzeami i zabytkami. Najczęściej odwiedzanym jest Narodowe Muzeum Ghany.

Akra to również ważny ośrodek kulturalno- naukowy. Mieści się tu Narodowa Akademia Nauki i Sztuki oraz Centrum Kultury Narodowej, którego eksponaty reprezentują rzemiosło całej Ghany. Ponadto znajdują się tu Narodowe Archiwa Ghany i Biblioteka Główna. Dobrze rozpoznawalnym symbolem miasta jest Zamek Osu zwany również Fortem Christiansborg. Wzniesiony w XVII w przez Duńczyków stanowi obecnie siedzibę rządu i jest częstym miejscem odwiedzin zagranicznych dygnitarzy. Jeżeli chodzi o życie kulturalne Akry to dobrą propozycją dla melomanów będzie wizyta w Teatrze Narodowym, budynku, który stanowi dumę miasta. Ten architektonicznie intrygujący kompleks stanowi siedzibę Narodowego Zespołu Tańca, Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz teatru. Stanowi jeden z kluczowych punktów w centrum miasta, zaraz obok Muzeum Narodowego, Placu Niepodległości i Mauzoleum pierwszego prezydenta Ghany- Kwame Nkrumaha.

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie Akry jest historyczna dzielnica Jamestown z Fortem Usher i Fortem James, z których oba pochodzą z XVII w. Niewątpliwą atrakcją Akry są jej cudowne, piaszczyste plaże. Najpopularniejszą jest Labami, zwana plażą przyjemności. Miasto ma też do zaoferowania atrakcje dla fanów sportu. Główną dyscypliną jest piłka nożna, a lokalną drużynę Hearts of Oak można oglądać w nowoczesnym stadionie Ohene Djan.
AKRA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do AKRY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
ABIDŻAN
z: ACCRA
862 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: ACCRA
1210 zł
już od
zobacz
KOLONIA
z: ACCRA
1243 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: ACCRA
1391 zł
już od
zobacz
DUSSELDORF
z: ACCRA
1439 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: ACCRA
1471 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: ACCRA
1536 zł
już od
zobacz
LOME
z: ACCRA
1579 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: ACCRA
1580 zł
już od
zobacz