Tanie Loty do FUNCHAL

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do FUNCHAL zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do FUNCHAL zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do FUNCHAL nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Funchal jest głównym miastem i zarazem stolicą autonomicznego regionu Madery, położonym na wyspie Madera. Jest to jedno z piękniejszych portugalskich miast. Osadnictwo w tym regionie rozpoczęło się w 1424 roku. Dzięki swojej dogodnej lokalizacji szybko zyskało na znaczeniu jako ważne miasto portowe. Nieopodal położone jest międzynarodowe lotnisko Funchal Airport. Obecnie zamieszkiwane jest przez 150 tys. mieszkańców. Co raz częściej mówi się o jego kosmopolitycznym charakterze. Zlokalizowanych jest tu wiele rozmaitych sklepów, centrów handlowych, hoteli, a zatoka Funchal jest najczęściej uczęszczaną na Maderze przez cumujące statki, jachty i łodzie. Turystyka jest tutaj na bardzo wysokim poziomie i stanowi znaczną część dochodu miasta. Jako ciekawostkę można dodać, że jest to miejsce urodzenia sławnego piłkarza Christiano Ronaldo . Ciekawe jest również pochodzenie nazwy Funchal. Otóż wywodzi się ona z portugalskiego słowa funcho, które oznacza koper. Na szczęście nie jest to jedyna i dominująca roślinność wyspy.

Piękno przyrody można podziwiać w licznych ogrodach Funchal. Największym jest kompleks ogrodów Jardins Do Palheiro, utrzymany w brytyjskim stylu kolonialnym. Sporą atrakcją jest również zwiedzanie ogrodów botanicznych Jardins Botânicos da Madera , gdzie oprócz ponad 2000 różnych gatunków roślin dodatkową atrakcję stanowią papugi oraz punk widokowy, z którego rozciąga się widok na malowniczą panoramę wyspy. Bogactwo flory i fauny zapewniają ogrody pałacowe Palácio de Sao Lourenço, którego architektura jest dobrym przykładem stylu manierystycznego. Ciekawi zabytkowych budynków powinni odwiedzić Katedrę, która powstawała na przestrzeni lat 1493- 1517.Oryginalną architekturą i zachwycającym wnętrzem może poszczycić się stary kościół kolegiacki Igreja de Sao Joao Evangelista z XVII w. Funchal, oprócz swoich niezaprzeczalnych walorów w postaci bajecznego położenia, nieprzerwanie świecącego słońca i cudownych widoków, zachęca również swoją lokalną kuchnią. Będąc na wyspie koniecznie trzeba spróbować espada com banana czy też bacalhau com natas.
FUNCHAL lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do FUNCHAL jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
LIZBONA
z: MADEIRA
232 zł
już od
zobacz
AMSTERDAM
z: MADEIRA
337 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: MADEIRA
400 zł
już od
zobacz
MANCHESTER
z: MADEIRA
403 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: MADEIRA
450 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: MADEIRA
450 zł
już od
zobacz
FARO
z: MADEIRA
514 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: MADEIRA
580 zł
już od
zobacz
RZYM
z: MADEIRA
615 zł
już od
zobacz