Tanie Loty do LIZBONY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LIZBONY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LIZBONY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LIZBONY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Lizbona jest stolicą Portugalii, liczącą 564 657 mieszkańców. Zbudowana na siedmiu wzgórzach Lizbona jest urokliwym miejscem, które ostatnimi czasy przeżywa swój renesans. Położona jest na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego, w sąsiedztwie Oceanu Atlantyckiego, nad rzeką Tag. Swym niewymuszonym pięknem przyciąga turystów z całego świata, którzy zachwycają się jej bielonymi budynkami cały rok. Zwiedzając metropolię warto zrezygnować z podróży tradycyjnymi środkami transportu na rzecz historycznego tramwaju linii 28, którego trasa wiedzie przez Stare Miasto. Wśród rozlicznych atrakcji turystycznych warto wybrać się do dzielnicy Belem, czyli Betlejem, gdzie zgromadzono najważniejsze zabytki stylu manuelińskiego, a wśród nich Torre de Belem, czyli Wieża Belem zbudowana w XVI w. z inicjatywy króla Manuela, która później pełniła funkcję więzienia. Kolejnym reprezentantem stylu manuelińskiego jest Klasztor Hieronimitów, który zachwyca bogactwem architektonicznym.

Na spacer warto wybrać się do najstarszej dzielnicy Lizbony: Alfamy, która wciąż nosi ślady obecności Mauretańczyków w mieście, z budynkami bardzo blisko siebie oraz nieregularnymi ulicami. Alfama jest dzielnicą robotniczą, zamieszkaną głównie przez rybaków. Wśród muzeów godnym szczególnej rekomendacji jest Muzeum Calouste Gulbenkian, w którym zgromadzone są dzieła sztuki pochodzące z kolekcji Ormianina Calouste Gulbenkiana. Muzeum zostało podzielone na dwa działy: pierwszy obejmuje antyczne dzieła, a drugi obejmuje dzieła nowożytnych twórców takich jak: Rembrandt, Monet, Manet, Renoir. Do chętnie odwiedzanych miejsc należy też XII wieczny zamek św.Jerzego, a także katedra św. Antoniego, pochodząca z tego samego okresu. Atrakcji nocnego życia należy szukać przede wszystkim w Górnym Mieście, w dzielnicy Bairro Alto. Będąc w Lizbonie warto wybrać się do klubu fado bowiem to właśnie Portugalia jest kolebką tej melancholijnej muzyki. Kulinarne oblicze Lizbony naśladuje model śródziemnomorski uwzględniający siestę. Większość restauracji to małe, rodzinne miejsca z przystępnymi cenami. Niektóre z nich mają kartkę na drzwiach z daniami dnia- pratos do dia, które z reguły są tańsze i bardziej świeże od dań zawartych w menu.
LIZBONA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do LIZBONY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KOLONIA
z: LIZBONA
65 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: LIZBONA
66 zł
już od
zobacz
MALAGA
z: LIZBONA
69 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: LIZBONA
69 zł
już od
zobacz
LUKSEMBURG
z: LIZBONA
71 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: LIZBONA
84 zł
już od
zobacz
EINDHOVEN
z: LIZBONA
88 zł
już od
zobacz
MADRYT
z: LIZBONA
94 zł
już od
zobacz
TOULOUSE
z: LIZBONA
108 zł
już od
zobacz