Tanie Loty do PORTO

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do PORTO zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do PORTO zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do PORTO nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Porto jest drugim co do wielkości miastem Portugalii, z populacją ok. 263 tys. mieszkańców. Leży w północnej części kraju nad rzeką Douro, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. W 1996 r., historycznemu centrum miasta przyznano status Światowego Dziedzictwa UNESCO. Porto zawsze było miastem kupieckim, co przez lata wytyczało mu kierunek rozwoju. Mieszkańcy tego uroczego miasta niejako odcinają się od kultury reszty kraju. Porto jest bardzo zróżnicowane architektonicznie, obok średniowiecznych, brukowanych uliczek, wzniesione są współczesne budynki. Zaletą miasta jest zlokalizowanie najważniejszych atrakcji na stosunkowo niewielkim obszarze. Zwiedzanie można rozpocząć od historycznej dzielnicy Ribeira, gdzie znajdują się najciekawsze miejsca w mieście jak Cais de Ribeira czy Ponte Dom Luis I.

Po drugiej stronie rzeki Douro znajduje się budynki Vila Nova de Gaia, gdzie jest wytwarzane, magazynowane i sprzedawane słynne wino Porto. Następnie można udać się do Avenida dos Aliados, które jest sercem miasta, chronionym budynkami wzniesionymi w stylu neoklasycystycznym. Na Avenida do zobaczenia jest m.in. ratusz miejski Camara Municipal do Porto. Wśród historycznych obiektów na uwagę zasługuje także: Sao Bento, stacja kolejowa, której wnętrze wyłożone jest 20. tys. płytek azulejo układającymi się w historię Portugalii. Z kościołów warto zobaczyć katedrę z XII w., czy Igreja de Sao Francisco. Na zachód od zatłoczonego centrum znajdują się najciekawsze muzea jak Muzeum Sztuki Współczesnej- Museu de Arte Contemporaneade Serralves, Muzeum Fotografii, czy Dom Muzyki- Casa de Musica, mieszczący się w budynku o wykroju kubistycznej bryły. Porto to nie tylko dostojna historia zaklęta w budynkach i pajęczynach ulic, ale także centrum biznesowe, uniwersyteckie i handlowe. Porto jest miastem wielowarstwowym, którego artystyczna dusza widoczna jest na każdym kroku.
PORTO lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do PORTO jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WROCŁAW
z: PORTO
65 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: PORTO
81 zł
już od
zobacz
BARCELONA
z: PORTO
82 zł
już od
zobacz
FARO
z: PORTO
89 zł
już od
zobacz

z: PORTO
103 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: PORTO
115 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: PORTO
127 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: PORTO
146 zł
już od
zobacz
AGADIR
z: PORTO
149 zł
już od
zobacz