Tanie Loty do ALGIERII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ALGIERII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ALGIERII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ALGIERII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do ALGIERII ALGIERIA
Algieria (Algierska Republika Ludowo-Demokratyczna) to państwo położone w Afryce północnej o powierzchni 2 381 741 km2. Większość powierzchni kraju (80%) zajmuje Sahara ograniczona od północy Górami Atlas. Kraj graniczy z Morzem Śródziemnym i jest drugim co wielkości państwem w Afryce. Gęstość zaludnienia wynosi 13,8 mieszkańców na km2. Stolicą kraju jest Algier a językiem urzędowym arabski i tamazight. Walutą obowiązującą w Algierii jest Dinar algierski. W północnej części kraju panuje klimat sródziemnomorski, na południu natomiast klimat skrajnie suchy i pustynny. Graniczy z Tunezją, Nigerem, Mail, Mauretanią, Libią, Saharą Zachodnią i Marokiem. Najdłuższa rzeka to Wadi asz-Szalif (700 km).

Algieria obok Maroko i Tunezji zaliczana jest do Makhrebskich Krajów, które historycznie są ze sobą powiązane. W przeciwieństwie jednak do Maroko i Tunezji - krajów o szeroko rozwiniętej turystyce, Algieria przemawia do osób indywidualnych, którzy z jednej strony unikają dużej ilości turystów, z drugiej zaś pragną niezliczonej ilości atrakcji. Turysta może przeżyć niesamowite chwile na najpiękniejszych obszarach Sahary - największej pustyni świata, a także poczuć ducha historii unoszącego się nad miastami Algierii.

W kraju istnieje 9 parków narodowych. W Konstantynie, jednym z głównych miast Algierii, można zachwycać się zabytkami rzymskiej i arabskiej architektury. Będąc w stolicy państwa (Algier) warto zwiedzić między innymi Wielki Meczet z Minaretem z XIV wieku oraz synagogę z 1865 roku. W Górach Atlas, słynących z gorących źródeł, znajdują się również miejscowości uzdrowiskowe. Do niepodważalnej atrakcji Gór Atlas zaliczana jest możliwość uprawiania sportów zimowych.
Nasza oferta biletów lotniczych do ALGIERII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.