Tanie Loty do ETIOPII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ETIOPII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ETIOPII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ETIOPII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do ETIOPII ETIOPIA
Etiopia to państwo położone we wschodniej Afryce o całkowitej powierzchni 1 104 300 km2. Stolicą Etiopii jest Addis Abeba (3 230 771 mieszkańców). Język urzędowy obowiązujący w Etiopii to język amharski. Walutą Etiopii jest Birr. Klimat panujący w Etiopii to klimat przeważająco podrównikowy wilgotny. Etiopia graniczy z następującymi państwami: Kenia, Sudan, Dżibuti, Somalia oraz Erytrea. Etiopia to państwo ciekawej historii i tradycji. W stolicy Etiopii, która od świtu do późnych godzin nocnych tętni życiem, warto zobaczyć Muzeum Narodowe z Lucy, Africa Hall oraz kościół St. George.

Będąc w Addis Abeba należy obowiązkowo znaleźć się na jednym z największych targowisk Afryki, Merkato. Na górze Entoto natomiast można podziwiać przepiekną panoramę miasta. Kolejnym miastem Etiopii godnym polecenia jest Gonder, którego zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc w Gonder należy zobaczyć między innymi Royal Enclosure (zamki etiopskich cesarzy), Łaźnie króla Fasylidesa oraz wioska Fellaszy. W mieście Lalibell natomiast znajdują się dwanaście monumentalnych kościołow, które w XII-XII wieku zosatłay wykute w litej skale i które również zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Etiopia słynie również ze swojej pięknej przyrody. Na terenie Etiopii zanjduje się 13 parków narodowych. Każdy z nich posiada niespotykane gatunki roślin oraz zwierząt. Najczęściej odwiedzane przez turystów parki to: Park Narodowy Simien, Park Park Narodowy Doliny Auasz i Park Narodowy Omo, które urzekaja swoimi spektakularnymi krajobrazami.
Nasza oferta biletów lotniczych do ETIOPII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.