Lotnisko Dammam King Fahd International Airport

Lotnisko Dammam King Fahd International Airport
King Fahd International Airport in Dammam
P.O. Box 3477
Dammam 3147
Saudi Arabia
Tel: 03-883-5151
Fax: 03-883-5000
E-mail: info@kfia.gov.sa

Lokalizacja:

Lotnisko zlokalizowane jest około 20 km na północny zachód od miasta Dammam. Posiada 1 terminal obsługujący krajowych i zagranicznych pasażerów oraz 1 terminal przeznaczony do obsługi wiernych odwiedzających 2 pobliskie meczety. Jest jednym z największych portów lotniczych w kraju i największym na świecie pod względem powierzchni (780 km²).

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechac z centrum Ad Dammam należy kierować się na północny zachód drogą Ben Khaldoun. Orientacyjny cza podróży wynosi 30 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed głównym wejściem na lotnisko. Zaleca się, aby korzystać z usług taksówek, które są oznakowane logiem lotniska. Taksówki to jedyny publiczny srodek tarnsportu dostępny na tym lotnisku.

Autobusy: Niestety na lotnisku King Fahd International Airport brak jest komunikacji autobusowej obsługującej lotnisko. Niektóre hotele oferują dowóz autokarami dla swoich klientów.

Parkingi:

Przy lotnisku występuje trzy-poziomowy parking mogący pomieścić 4930 samochodów. Zjeżdżając na parking z drogi dojazdowej na lotnisko znajdziemy się na 2 poziomie. Parking ma bezpsrednie połączenie z terminalem lotniska przez podziemny 1 poziom. Ponadto, w razie przepełnienia, dostępne są 2 dodatkowe parkingi na powierzchni.

Wynajem samochodów:

Pasażerowie mają do wyboru szeroki wachlarz samochodów, wszystkich możliwych modeli do wypożyczenia zarówno na długi jak i krótki okres czasu. Wypożyczalnie samochodów prowadzą swoje usługi przez biura, które są zlokalizowane przy wejściach na otwarte parkingi i terminal lotniska. Do dyspozycji pasażerów są m.in. nastepujące firmy: Budget, Avis, Theeb, Abu-Diyab, Hanco.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali przylot i czynny jest przez 24 godziny na dobę. Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można także uzyskać dzwoniąc pod numer +966 3 883 5151.