Lotnisko Riyadh King Khalid International Airport

Lotnisko Riyadh King Khalid International Airport
Riyadh King Khalid International Airport
PO Box 12531
Riyadh 11483
Kingdom of Saudi Arabia
Tel: +966 (0)1 221 1000
Fax: 966 (0)1 221 1637
E-mail: feedback@pca.gov.sa

Lokalizacja:

Międzynarodowe Lotnisko Riyadh King Khalid położone jest 35 kilometrów na północ od miasta Riyadh. Po zakończeniu budowy w 1999 roku, stało się największym portem lotniczym na świecie. Lotnisko jest narodowym centrum transportu lotniczego Arabii Saudyjskiej. Posiada 4 terminale, które połączone są ze sobą za pomocą 3 łączników.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Na lotnisko prowadzi szeroka, 2-pasmowa droga nr 500. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej komunikacji, podróżowanie między portem lotniczym, a miastem Riyadh nie stanowi żadnego problemu. Orietacyjny czas przejazdu wynosi ok. 30 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Taksówki są jedynym publicznym środkiem transportu dostępnym na tym lotnisku. Autoryzowane limuzyny i taksówki z naklejonym logo lotniska są dostępne 24 godziny na dobę. Kobiety mogą podróżować taksówkami.

Autobusy: Publiczny transport między lotniskiem, a miastem Riyadh nie jest obecnie dostępny.

Parkingi:

Lotnisko posiada jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktur parkingowych na świecie. Dwa duże, 3-poziomowe parkingi znajdują się bezpośrednio przed terminalami, a także dodatkowo jeden z boku lotniskowego meczetu. Na parkingach tych może pomieścić się w sumie około 11 600 pojazdów

Wynajem samochodów:

Pasażerowie mają szeroki wybór samochodów do wynajęcia, wszystkich możliwych modeli zarówno na długi jak i krótki okres czasu. Wypożyczalnie samochodów prowadzą swoje usługi przez biura, które są zlokalizowane przy wejściach na parkingi lotniska. Wartym odnotowania jest także fakt, że kobiety nie mogą prowadzić samochodów po drogach publicznych w Arabii Saudyjskiej oraz podróżować z osobami płci męskiej nie będącymi członkami najbliższej rodziny. Do dyspozycji pasażerów sa m.in. nastepujące firmy oferujące wynajem samochodów: Avis, Theib Co, International Company, Hanco, Almuftah Co., Bin Hadi Co., Alafdhal Co., Abu Dhiab.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacyjne znajdują się na każdym terminalu. Informacje są także przekazywane na bieżąco przez głośniki w różnych językach. Wszelkie informacje na temat podróży i lotniska można uzyskać dzwoniąć pod jeden z poniższych numerów: 012211000, 01221700.