Lotnisko Gyor-Per Airport

Lotnisko Gyor-Per Airport
Győr-Pér Airport
Gyõr-Pér Repülõtér
H 9099 Pér, Repülőtér
Tel.: +36/96/559-200
Fax: +36/96/559-202
E-mail: info@gyor-perairport.hu

Lokalizacja:

Port lotniczy Gyor-Per położony jest w miejscowości Per niedaleko Gyor, przy drodze krajowej nr 81 w północno-zachodnich Węgrzech. Jest jednym z pięciu międzynarodowych portów lotniczych na Węgrzech.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest przy drodze krajowej nr 81, około 15 km od centrum miasta Gyor. Do lotnisko można dotrzeć w bardzo prosty sposób podążając za znakami drogowymi. Przyblizony czas podróży samochodem z najważniejszych miast do lotniska przedstawia się następująco: Győr – ok. 10 minut, do Wiednia – ok. 50 – 70 minut, do Budapesztu – ok. 50 – 60 minut, do Bratysławy – ok. 40 – 60 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Przy lotnisku brak jest stałego postoju taksówek, jednakże istnieje możliwość zamówienia taksówki przez personel lotniskowy na prośbę pasażera. Taksówki dostępne są pod numerem telefonu: 00 36 20/9570-226. Więcej informacji można znaleźć na stronie (www.taxiextra.at.hu).

Autobusy: Na lotnisko można dostać się transportem autobusowym z miejscowości Gyor -czas podróży wynosi ok. 20 minut, oraz z Székesfehérvár -czas podróży wynosi ok. 80 minut. Przystanek autobusowy umiejscowiony jest na drodze krajowej nr 81 – ok. 400 metrów od lotniska. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej : www.menetrendek.hu/cgi-bin/menetrend/html.cgi.

Parkingi:

Na lotnisku do dyspozycji pasażerów dostępne są zarówno parkingi otwarte jak i strzeżone.

Wynajem samochodów:

Najbliższa wypożyczalnia samochodów dostępna jest w miejscowości Gyor. Na prośbę pasażerów, personel lotniczy może zamówić pojazdy, które zostaną dostarczone na lotnisko. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fox-autorent.com.

Informacja lotniskowa:

Wszelkie informacje dotyczące podrózy bądź lotniska można uzyskać dzwoniąć bezpośrednio pod numer telefonu: +36 96 559 200.