Lotnisko Budapeszt Ferihegy Airport

Lotnisko Budapeszt Ferihegy Airport
Budapest Ferihegy Airport,
H 1675,
Budapest Pf 53,
Hungary
Telefon: (0)1 296 9696 lub (0)1 296 7000
Fax: (0)1 296 6000
E-mail: info@bud.hu

Lokalizacja:

Lotnisko (3 terminale) położone jest 24 km na południowy-wschód od Budapesztu.

Terminale łączy kryty pasaż.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko leży przy trasie E60 i jest dobrze oznakowane już od Budapesztu. Dla ułatwienia dojazdu z innych miast planowana jest budowa obwodnicy.

Transport publiczny:

Taxi: Taksówki dostępne są na postoju przed lotniskiem, jednakże ich opłaty mogą być bardzo zróżnicowane. Pasażerowie powinni upewnić się, że taksometr jest włączony, a jeżeli w ogóle go nie ma – ustalić cenę przed odjazdem.

Autobusy: Przewoźnik Airport Minibus (tel: (0)1 296 8555) umożliwia dostanie się pod każdy adres w Budapeszcie. Stanowisko Airport Minibus znajduje się w hali przylotów. Prowadzi ono sprzedaż biletów i obsługę rezerwacji . Miejscowy autobus nr 93 łączy stację metra Köbánya-Kispest, z terminalami. Pasażerom zaleca się przesiadkę przy Deák tér , gdzie zbiegają się trzy linie metra.

Parkingi:

Parkingi dla postojów krótkotrwałych znajdują się przy każdym z terminali. Dostępny jest również parking długookresowy wyposażony w system monitoringu.

Wynajem samochodów:

Firmy Avis, Budget, Europcar, Hertz, National Alamo oraz Sixt mają swoje stanowiska za punktami odprawy celnej w strefach przylotów Terminala 2A oraz Terminala 2B.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji znajdują się na wszystkich poziomach Terminali 2A i 2B.

Informacja turystyczna:

Stanowiska informacji turystycznej mieszczą się za strefą odpraw w obydwu terminalach.