Lotnisko Frankfurt Airport

Lotnisko Frankfurt Airport
Frankfurt Airport,
60547,Frankfurt am Main,Germany
Telefon: (0)69 6900 lub (0)1805 372 4636 (z terenu Niemiec)
Fax: (0)69 690 70081
E-mail: info@fraport.de

Lokalizacja:

Lotnisko (2 terminale) położone jest 12 km na południowy-zachód od Frankfurtu.

Darmowa linia kolei Sky Line kursuje pomiędzy Terminalem 1, a Terminalem 2 (czas podróży: 2 minuty). Dostępne są również darmowe autobusy sprzed budynków terminali.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko jest połączone z autostradami A3(Cologne-Munich) oraz A5 (Hanover-Basel), które graniczą z terenem lotniska od stron wschodniej i północnej, spotykając się na skrzyżowaniu Frankfurter Kreuz z drogą dojazdową do lotniska B43.

Autostradą A67 można również dojechać, gdyż łączy się ona z A5 od strony południowej.

Transport publiczny:

Kolejowy:

Lotnisko we Frankfurcie posiada dwa dworce kolejowe: Regionalny Dworzec Kolejowy (perony 1-3) zlokalizowany poniżej Terminala 1.

Stąd odjeżdżają: kolejka S-Bahn (linie S8 oraz S9) w kierunku stacji Frankfurt oraz Hauptbahnhof. Pociągi mają również połączenia do Offenbach i Hanau, oraz do Ruesselsheim, Mainz i Wiesbadn. Pociągi RegionalExpress (RE) oraz StadtExpress (SE) obsługują wiele innych miejscowości.

Stacja połączeń długodystansowych The AIRail Terminal (perony 4-7) jest skomunikowana z Terminalem 1 łącznikiem. Stąd dostępne są ekspresowe połączenia do dworców w Cologne (czas podróży: 1 godzina) do Stuttgartu (czas podróży: 75 minut).


Taxi:

Postoje dostępne przed terminalami (czas podróży do centrum: 20 minut).

Autobusy:

Przystanek autobusowy znajduje się przed halą przylotów Terminala 1, natomiast zatoczka autobusowa, przed halami odlotów/przylotów Terminala 2.

Linia nr 61 obsługuje połączenia Frankfurt-Südbahnhof, linia nr 900 obsługuje Obertshausen Bahnhof oraz linia nr 73 - Kelsterbach, podczas gdy Darmstadt Airliner udostępnia połączenia do Darmstadt.

Autobus Lufthansy odchodzi do Hahn Airport, Heidelberg, Mannheim oraz Strasbourg, zatrzymując się przed halą przylotów B, Terminal 1.

Parkingi:

Każdy z terminali posiada parking wielopoziomowy i/lub podziemny z całodobowym dostępem do terminala tel.: (0)69 6907 8887.

Podróżni podążając za znakami “P” dotrą do parkingów P1, P2, P3, P4 oraz P5 w Terminalu 1, lub P8 i P9 w Terminalu 2. Dostępna jest również strefa zarezerwowana dla pań-kierowców w Terminalu 1, parkingi (P1, P4 i P5) oraz parking strzeżony, także w Terminalu 1, obsługiwany przez Airport Car Service tel.: (0) 69 690 27901 strona internetowa www.acs-airport.de

Wynajem samochodów:

Firmy Alamo, Avis, Budget, Europcar, Hertz, National oraz Sixt, z biurami znajdującymi się w Terminalu 1, hala odlotów A oraz w Terminalu 2 na poziomie 3.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji dostępne w halach odlotów i przylotów obydwu terminali 24 godziny na dobę. Udostępnionych jest również kilka terminalów z ekranami dotykowymi.