Tanie Loty do TAMPERE

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TAMPERE zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TAMPERE zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TAMPERE nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Tampere jest miastem położonym w południowej części Finlandii. Miasto liczy 213 tys,mieszkańców ,natomiast liczebność całej konurbacji ponad 340 tys. Jest to trzeci największy okręg miejski w Finlandii. Tampere urzeka swoim malowniczym położeniem pomiędzy dwoma jeziorami: Näsijärvi i Pyhäjärvi. Jest to stosunkowo młode miasto, założone zostało w 1775 przez Gustawa III. Od tego czasu miasto rozwijało się w kierunku przemysłu, w XIX w stanowiło centrum przemysłowe Finlandii, stąd wywodzi się określenie Tampere-Manchester Północy. W mieście króluje jednak nie tylko przemysł i nowoczesne technologie, ale również kultura, zwłaszcza jeżeli chodzi o teatr.

Każdego roku w sierpniu odbywa się tu międzynarodowy festiwal teatralny. Innymi znanymi teatrami są: Tampereen Työväen Teatteri, Tampereen Teatteri oraz amfiteatr Pyynikin Kesäteatteri, którego osobliwością jest obrotowa widownia. Do popularnych festiwali należy Festiwal Filmów Krótko Metrażowych, a z dziedziny muzyki festiwal rockowy Tammerfest, jak również trzy ważne, międzynarodowe festiwale : Festiwal Jazzowy, Festiwal Muzyki Wokalnej oraz Tampere Biennale. Dla pragnących zgłębić swoją wiedzę dotyczącą tego regionu jest wiele propozycji. Poleca się zwiedzenie Muzeum Historii Naturalnej w kompleksie muzealnym Vapriikki oraz Muzeum Sztuki, jak również Muzeum Szpiegostwa. Mieści się tu ponadto jedno z ostatnich na świecie muzeów poświęconych Leninowi, który od 1905 r. zamieszkiwał Tampere. Ciekawą a zarazem jedyną w swoim rodzaju propozycją zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci będzie odwiedzenie Muzeum Muminków. Mieści się tu słynna Dolina Muminków, Domek Muminków, 40 figurek a także oryginalne ilustracje Tove Janssona- twórcy Muminków.

Jednak główną atrakcją turystyczną jest niewątpliwie park rozrywki Särkänniemi wraz z ogromnym delfinarium i wieżą Näsinneula, której szczyt zwieńczony jest obrotową restauracją, z której można obserwować całą panoramę miasta. Często odwiedzanym miejscem zainteresowań turystów jest wzorowana na styl romański Katedra, która zachwyca swoimi freskami wykonanymi przez Hugo Simberga, a także kościoły Kaleva i Messukylä - najstarszy budynek w Tampere. Miejsc do rekreacji z pewnością tutaj nie zabraknie, gdyż mieści się tu wiele doskonale utrzymanych parków i ogrodów botanicznych. O braku rozrywki również nie może być mowy. Poza zwiedzaniem miasta można w wolnej chwili grać w hokeja, zjeżdżać na nartach, wędkować czy udać się do prawdziwej sauny fińskiej.
TAMPERE lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do TAMPERE jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
RYGA
z: TAMPERE
112 zł
już od
zobacz
AMSTERDAM
z: TAMPERE
488 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TAMPERE
643 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: TAMPERE
684 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: TAMPERE
689 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: TAMPERE
742 zł
już od
zobacz
RZESZÓW
z: TAMPERE
818 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: TAMPERE
956 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: TAMPERE
1053 zł
już od
zobacz