Tanie Loty do ZADARU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ZADARU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ZADARU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ZADARU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Zadar jest miastem w Chorwacji, położonym w północnej części regionu Dalmacji. Malowniczo usytuowane nad Morzem Adriatyckim przyciąga pięknymi widokami i łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Miasto liczy ok. 72 tys. mieszkańców i jest drugim co do wielkości w Dalmacji, a piątym w kraju. Gospodarka opiera się głównie na turystyce, rolnictwie i rybołówstwie. Zadar stanowi także ważny ośrodek kultury kraju. Było jednym z centrów rozwoju chorwackiej literatury. Do kulturalnych instytucji miasta zalicza się Teatr Chorwacki, Muzeum Narodowe, Centrum Wystawy Sztuki Sakralnej oraz Chorwacka Społeczność Śpiewaków. Zadar może poszczycić się niezwykle bogatą i barwną historią, której początki sięgają jeszcze starożytności. Już w VII w. p.n.e. Zadar stanowiło ważne centrum wymiany handlowej ze starożytną Grecją i Fenicjanami. W II w. p.n.e. rozpoczął się okres najazdów ze strony Rzymian. Z tego okresu pochodzi charakterystyczna zabudowa miasta. Składają się na nią fortyfikacje miejskie, akwedukty, amfiteatr i kościoły.

Niepowtarzalny klimat ma Forum Romanum założone w III w. przez cesarza Augustusa. Jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta jest kościół św. Donatusa z drugiej połowy VIII w. Obecnie mieści się tu muzeum, a w okresie letnim można wysłuchać tu koncertów muzyki klasycznej. Muzeum zlokalizowane jest także w innym kościele- kościele św. Marii i św. Symeona. Zgromadzono tu antyczne zabytki religijne i artefakty. Ciekawi większych zbiorów, dokumentujących bogatą historię Zadaru, powinni udać się do Muzeum Archeologicznego. Cennym zabytkiem na planie miasta jest także Katedra św. Anastazji. Ta romańska katedra z XII w. jest największym kościołem romańskim w całej Dalmacji. Do pozostałych śladów historii należy Cytadela z 1409 roku, która do obecnych czasów przetrwała w niezmienionej postaci. Zabytkowym jest również Uniwersytet, którego założenie sięga roku 1396. Uniwersytet w Zadarze jest najstarszą uczelnią w kraju, a także jedną z najstarszych w Europie. Atrakcją absolutnie unikatową są organy morskie, z których dźwięk wydobywa się pod wpływem morskich fal. Turyści cenią Zadar nie tylko za piękne krajobrazy i same słoneczne dni, ale również za bogatą bazę hotelową i szeroką gamę kulinarnych specjałów i win.
ZADAR lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ZADARU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KRAKÓW
z: ZADAR
65 zł
już od
zobacz
NORYMBERGA
z: ZADAR
76 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: ZADAR
77 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: ZADAR
78 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: ZADAR
81 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: ZADAR
86 zł
już od
zobacz
MEMMINGEN
z: ZADAR
97 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: ZADAR
103 zł
już od
zobacz
RZESZÓW
z: ZADAR
103 zł
już od
zobacz