Tanie Loty do DONCASTER

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do DONCASTER zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do DONCASTER zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do DONCASTER nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Doncaster jest miastem położonym w hrabstwie South Yorkshire w Anglii. Przez miasto przepływa rzeka Don, przez co Doncaster nazywane jest przez mieszkańców żartobliwie Donny. Miasto liczy 67,977 mieszkańców. Miasto stanowi głównie centrum przemysłowe, ma dobrze rozbudowaną sieć komunikacyjną, w pobliżu znajduje się międzynarodowe lotnisko Robin Hood Doncaster Sheffield. W latach 1914-1918 Doncaster było bazą treningową pilotów, obecnie znajduje się tu Muzeum Lotnictwa (Aeroventure Aircraft Museum). Budynkiem, który góruje nad miastem jest gotycka katedra Doncaster Minster, położona pomiędzy centrum miasta a Donem. Została zaprojektowana przez sławnego architekta epoki wiktoriańskiej Sir George Gilbert Scotta. Zainteresowanie budzi również XI-wieczny kościół parafialny Holy Trinity and St.Oswalds Chuch. Miejscem, które przywołuje fascynującą historię miasta i ludzi, którzy żyli w nim, jest Doncaster Museum & Art Gallery.

Miejscem z tradycjami jest również działający od 1776 roku konny tor wyścigowy Doncaster St.Leger. Do ciekawostek i osobliwości miasta można zaliczyć Trolleybus Museum, które mieści największą na świecie kolekcję trolejbusów. Budynkiem z przeszłości jest też Stara Kuźnia, obecnie przekształcona w muzeum. Ciekawym architektonicznie budynkiem jest XVIII - wieczny Mansion House, gdzie mieści się rada miasta. Odchodząc nieco od tematyki muzealno- kościelnej warto przeznaczyć czas na wycieczkę do Design Centre. Centrum cieszy się długą i interesującą historią designu w tym regionie, gdzie istniał kiedyś dobrze rozwinięty przemysł tekstylny. Na relaksujący spacer bądź piknik polecanym miejscem jest Cusworth Hall and Park. Miejscem, które przyciąga przeszło milion turystów każdego roku jest The Dome- wielki kompleks z basenami, lodowiskiem, ścianą do wspinaczki, centrum fitnessu i rozrywki. Rozrywkę oferuje również Earth Centre, kompleks rekreacyjny, gdzie jest duży wybór zajęć na świeżym powietrzu i przepiękne ogrody.
DONCASTER lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do DONCASTER jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.