Tanie Loty do ARMENII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ARMENII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ARMENII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ARMENII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do ARMENII ARMENIA
Armenia to kraj położony w Azji na Kaukazie Południowym. Całkowita powierzchnia państwa wynosi 29 800 km2 i dzieli się na 11 prowincji. Ilość mieszkańców natomiast to 3 200 000. Stolicą Armenii a zarazem największym miastem w kraju jest Erewań, walutą Dram, a językiem urzędowym język armeński. Klimat panujący w kraju to przede wszystkim klimat podzwrotnikowy suchy oraz klimat umiarkowany. Państwo graniczy z Gruzją, Iranem, azerską eksklawą Nachiczewan, Azerbejdżanem oraz z Turcją. Nie posiada dostępu do morza.

Największe jezioro nie tylko w Armenii, ale także na Kaukazie to Jezioro Sewan (940 km2). Jezioro ze względu na swoją wysokość (ponad 1900 metrów) zaliczane jest również do jednych z największych na świecie jezior położonych w wysokich górach. Najdłuża rzeka natomiast to Araks (1 072km). Kraj, w którym najsistotniejszą rolę odgrywa rodzina, warto zobaczyć pod względem kulturalnym, obyczajowym, geograficznym i historycznym. Stolica kraju posiada niezliczoną ilość muzeów. Jednym z najbardziej znanych jest Narodowe Muzeum Historyczne w Armenii, w któymj znajduje się ogroman ilość dzieł siegających średniowiecza. W stolicy można znaleźć również Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Muzeum poświęcone światowej sławy malarzowi, Martiros Sarjan.

Zwiedzając Armenię latem należy pamiętać o międzynarodowym Festiwalu Filmu "Złote Morele" odbywające się corocznie od roku 2004. Erewań, jedno z najstarszych miast świata, przyciąga swoją zabytkową architekturą. Jest jednak również miastem nowoczesnym. W stolicy znajduje się również taras widokowy, z którego można ujrzeć panoramę miasta oraz górę Arat, która wiecznie pokryta jest śniegiem. Turści mogą uświadczyć słynnej ormiańskej gościnności. Mieszkańcy Armenii bowiem witają przyjezdnych ciepło, z nieukrywaną radością.
Nasza oferta biletów lotniczych do ARMENII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.