Lotnisko Olbia - Costa Smeralda Airport

Lotnisko Olbia - Costa Smeralda Airport
Olbia - Costa Smeralda Airport
Olbia Costa Smeralda
07026 OLBIA (SS)
Italy
Tel.: +39(0)789 563 400
Fax: +39(0)789 563 401
E-mail: info@geasar.it

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Olbia Costa Smeralda jest drugim co do wielkości (po Cagliari-Elmas) lotniskiem Sardynii. Położony jest w odległości 3 km na południe od miasta Olbia. Lotnisko to posiada tylko 1 terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest nieco na południe od Olbii. Aby dojechać z centrum Olbii na lotnisko należy kierować się na południowy wschód droga Via Roma, następnie należy kontynuwać drogą nr SS 125. Droga na lotnisko jest dobrze oznakowana. Orientacyjny czas podróży wynosi 10 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed Halą Przylotów. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem. Cena za przejazd może być różna w zależności od pory dnia i kilometrów. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąć pod numer tel. +39(0)789 22718.

Autobusy: Z lotniska kursują 2 linie autobusowe (nr 2 i 10), którymi można dostać się do większych miast na wysie, takich jak La Caletta, Bivio S. Teodoro jak i do samego centrum Olbii.
Kolej: Na lotnisku Olbia nie ma stacji kolejowej, ale autobusy linii nr 2 i 10 dojeżdzają do centrum Olbii, gdzie mieści sie stacja kolejowa. Stamtąd odjeżdzają pociągi m.in. do Golfo Aranci, Ozieri, Sassari, Macomer, Oristano i Cagliari. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąć pod numer tel. (tel:+39(0)789 22456).

Parkingi:

Na terenie lotniska znajduje się płatny parking czynny całą dobę. Do dyspozycji pasażerów jest 1079 miejsc parkingowych, z czego 40 jest przystosowanych do potrzeb ludzi niepełnosprawnych. Opłatę za parking można uiścić bepośrednio w kasie przy wyjeżdzie z parkingu, a także w automatach parkingowych, które znajdują się zaraz przed głównym wejściem na lotnisko. Szczegółowe informacje dostępne na stronie głównej lotniska, w zakładce parkingi i pod nr tel.: +39(0)789 563 471.

Wynajem samochodów:

W Hali Przylotów można znaleźć wiele biur oferujących wynajem samochodów, takich jak : Auto Europa, Autonoleggi Demontis (AVIS), Easycar, Ellepì Autonoleggio, Europcar Italia, Eurorent, Happy Car, Hertz Italiana, Italy By Car, Maggiore Rent, Mida Rent, Pinna Autonoleggi, RentCar Sardinia, Ruvioli Rent a Car, Sardinya Autonoleggio, Smeralda Express i Win Rent. Numery telefonów do tych biur można znaleźć na stronie głownej lotniska.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się w Hali Przylotów. Można tam uzyskać informacje na temat lotów, dostępnego transportu z lotniska. Więcej informacji pod nr tel.: +39(0)789 563.