Lotnisko Nantes Atlantique Airport

Lotnisko Nantes Atlantique Airport
Nantes Atlantique Airport
44346 Bouguenais,
France
Tel.: +33 (02) 4084 8000

Lokalizacja:

Lotnisko Nantes Atlantique Airport położone jest 8 km na południowy zachód od centrum Nantes, w regionie Kraj Loary, we Francji.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko to jest położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Nantes, tylko 8 km od centrum miasta. Orientacyjny czas podróży wynosi 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed halą 1 terminala, zaś przed halą 4 znajduje się specjalny telefon, dzięki któremu można zamówić taksówkę. Na lotnisku wyznaczone jest także specjalne miejsce postojowe dla zamówionych wcześniej taksówek. Koszt przejazdu do centrum miasta może wynieść około 25-30 euro.
Autobusy: Z centrum Nantes na lotnikso można dostać się autobusami firmy Air Shuttle. Orientacyjny czas podróży wynosi około 20 minut. Kursy autobusów dopasowane są do przylotów i odlotów samolotów. Na lotnisko można także dojechać autobusem nr 37, który kursuje do La Neustrie, gdzie można przesiąść sie w tramwaj numer 3, którym mozna dojechac do Place du Commerce, w centrum miasta. Więcej informacji dostępne na stronie głównej lotniska.

Parkingi:

Na lotnisku przed terminalem głównym dostepne są parkingi krótko i długoterminowe.

Wynajem samochodów:

Dostępne są wypożyczalnie aut następujących firm: Hertz, Avis i Europcar.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w hali 1 i 4 na parterze terminala.