Lotnisko Carcassonne Airport

Lotnisko Carcassonne Airport
Aéroport de Carcassonne en Pays Cathare
Route de Montréal
11000 Carcassonne
France
Telephone: +33(0)468 719 646
Fax: +33(0)468 719 648
Email: aeroport@carcassonne.cci.fr

Lokalizacja:

Port lotniczy Carcassonne Airport położony jest około 3 km od Carcassonne i około 90 km na południe od Toulzy. To niewielkie lotnisko jest oficjalnie znane pod nazwą Salvaza Airport. Korzystają z niego wyłącznie tanie linie lotnicze Ryanair. Lotnisko posiada 1 terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest niedalego drogi A-61, przy zjeździe nr 23. Aby dojechać z centrum Carcassonne na lotnisko, należy kierować się na północny zachód w stronę Boulevard Jean Jaurès drogą numer N113. Na rondzie Rond-Point Georges Pompidou wybieramy zjazd nr 4 w drogę D6161, w kierunku N161/Toulouse/Narbonne/Foix/Limoux. Następnie wybieramy zjazd w kierunku D119 i skręcamy w prawo w Route de Montréal. Port lotniczy Carcassonne będzie po naszej prawej stronie. Orientacyjny czas podróży wynosi 10 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed wejściem do Hali Przylotów. Podróż z lotniska do centrum Carcassonne kosztuje około 12 Euro.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed głównym wejściem na lotnisko. Autobusy są skomunikowane z rozkładem lotów. Z lotniska można dojechać do stacji kolejowej w Carcassonne, Place Davilla, Square Gambetta (centrum miasta). Bilet kosztuje około 5 Euro, dzieci poniżej 7 roku życia mają darmowy przejazd. Bilety można zakupić bezpośrednio u kierowcy. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Parkingi:

Na lotnisku do dyspozycji pasażerów jest parking krótko i długoterminowy. Pierwsze 15 minut parkowania jest darmowe. Szczegłówy cennik opłat parkingowych znajduje się na głównej stronie lotniska.

Wynajem samochodów:

Biura firm oferujących wynajem samochodów znajdują się w terminalu głównym. Są to m.in. ADA, Avis, Budget, Europcar i Hertz.

Informacja lotniskowa:

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +33(0)468 719 646.