Lotnisko Paryż Vatry Airport

Lotnisko Paryż Vatry Airport
SEVE
Aéroport Paris-Vatry
SEVE
Rue Louis Blériot
51320 VATRY
tel. 0033 (0) 32 66 48 200

Lokalizacja:

Port lotniczy Paris Vatry znajduje się 22 km na południowy wschód od Châlons-en-Champagne, niedaleko Vatry oraz jednoczesnie 35 km od centrum Paryża. Oprócz nazwy Paris Vatry lotnisko to występuje równiez pod nazwą: Vatry International Airport lub Châlons Vatry Airport. Linie lotnicze Ryanair używają nazwy Paris Vatry Disney, aby skojarzyć je parkiem rozrywki Disney'a, który znajduje się około 105 km od portu lotniczego. Port lotniczy Châlons Vatry jest przed wszystkim wykorzystywany do trasnportu towarowego.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do Paryża:
Aby dojechać do centrum Paryża należy kierować się z lotniska na zachód. Wyjeźdżając z portu lotniczego na rozwidleniu musimy kierować się drogowskazami na A1/A3/A16/A104/Paris/Marne-la-Vallée/Cergy-Pontoise. Natępnie powinniśmy wjechać na A3 przez zjazd w kierunku A104/Marne-la-Vallée/Sarcelles. Na skrzyżowaniu z Périphérique Sud nalezy udać się w lewo w kierunku A4/A6/A10/Aéroport Orly/Porte de Montreuil, a potem zjazdem wjechać w Bd Périphérique.

Dojazd do Disneyland'u:
Aby dojechać do Disneyand'u wyjeżdżając z lotniska trzeba kierować się na zachód i przy wyjeździe z lotniska skęcić lekko w lewo i kontynuować prosto przez kolejne 500 m. Następnie skręcić łagodnie w prawo w kierunku D212 (kontynuować przez 2,4 km). Potem należy skręcić w prawo na rozwidleniu, kierować się drogowskazami na D212/A104/Soissons i wjechać w D212. Dalej trzeba przejechać przez 1 rondo i wjechać na N2 przez zjazd w kierunku A4/A1/Paris. Należy zjechać w A104 w kierunku Marne-la-Vallée. Kontynuować przez ok.15 km i zjechać N34 w kierunku Marne-la-Vallée. Po 700 m kierujemy się do wjazdu w D934, przejeżdżamy przez 1 rondo i po 8 km skręcamy w prawo w D344. Na rondzie kierujemy sie na zjazd nr 3 w Bd de l'Europe/D344 i po przejechaniu1,9 km wjeżdzamy na rondzie w zjazd nr 1 w Av. Robert Schuman. Następnie należy skręcić w prawo w Av. René Goscinny, a po 500 m skręcamy w pierwszą w prawo w kierunku Rue du Bœuf Agile.

Transport publiczny:

Autobus:
Z lotniska Paris Vatry kursują autobusy, których odjazdy i przyjazdy są skoordynowane z rejsami linii lotniczych Ryaniar. Przystanek autobusowy znajduje się zaraz przy wyjściu z hali przylotów. Z portu lotniczego odjeżdżają również autobusy wahadłowe między lotniskiem a Disneyland'em.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku istnieje możliwość wynajmu samochodów firm: Hertz, National Citer, Europcar.