Lotnisko Pau Pyrenees Airport

Lotnisko Pau Pyrenees Airport
Aéroport Pau Pyrénées
F-64230 Uzein
France
Tel.: +33 (0)5 5933 3300
Fax: +33 (0)5 5933 3305
Email: contact@pau.aeroport.fr

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Pau Pyrénées zlokalizowany jest 10 km na północ od miasta Pau w południowo – zachodniej Francji, skąd bardzo łatwo można dotrzeć do plaż Landes, Gersw Gaskonii, ośrodków narciarskich w Pirenejach czy Parku Narodowego lub Sanktuarium w Lourdes.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko położone jest wzdłuż drogi D716, która łączy się z autostradą z Bayonne do Tuluzy (A64-E80) zwaną obwodnicą Pirenejów. Aby dojechać do Pau, wyjeżdżając z lotniska należy skręcić w prawo i dalej jechać w kierunku Bordeaux.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed halą przylotów. Podróż do Pau zajmuje ok. 15 minut. Pełna lista taksówek dostępna jest w punkcie informacyjnym oraz zamieszczona jest przy wejściu do terminalu. Należy pamiętać, aby w soboty, niedziele i święta taksówki zamawiać wcześniejm, tel.:05 59 33 33 00.

Autobusy:: Przystanek autobusowy znajduje się blisko hali przylotów. Autobusy kursują wahadłowo na stację kolejową w Pau, zatrzymując się po drodze na przystankach: Uniwersytet w Pau, Place de Verduni RueValérieMeunier.

Kolej:: Brak kolejowego połączenia z lotniskiem. Z lotniska kursują wahadłowo autobusy do najbliższej stacji kolejowej w Pau skąd można dojechać do Bayonne i Biarritz na zachodzie oraz Lourdes, Tarbes i Tuluzy na wschodzie, a także do Paryża oraz Bordeaux.

Parkingi:

Przy lotnisku znajdują się 2 parkingi: krótkoterminowy P1 oraz długoterminowy P2 o łącznej pojemności 1300 pojazdów. Więcej informacji na temat parkingów pod nr tel. 05 59 33 33 25.

Wynajem samochodów:

Biura firm wynajmujących samochody znajdują się w hali przylotów, m.in.: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National/Citer and Sixt.

Informacja lotniskowa:

Główny punkt informacyjny znajduje się na parterze pomiędzy halą przylotów i odlotów tel: +33(0)5 5933 3300.